pocztówki
komentarze 4

Zaginiona pocztówka

Jakiś czas temu umówiłam się z jedną z użytkowniczek projektu Postcrossing na wymianę pocztówek. Kartkę z Polski wysłałam, po pewnym czasie dziewczyna ją otrzymała, jednak mojej pocztówki ‚ni widu, ni słychu”… Osoba była na tyle miła, że napisała w mailu, iż wyśle mi drugą kartkę jeśli do końca miesiąca nie otrzymam tej pierwszej. Niestety, miesiąc się skończył a kartki nadal nie było… Napisałam więc maila i druga z pocztówek dotarła do mnie w bardzo krótkim czasie. Co się stało z pierwszą…? Nie mam pojęcia.

Dzięki tej wymianie do mojej kolekcji dołączyło kolejne państwo, tym razem… ISLANDIA 🙂
Pocztówka przedstawia widok na stolicę kraju, czyli Reykjavik. Jest to także największe miasto w tym państwie. Co ciekawe, jest to najdalej wysunięta na północ stolica państwa na świecie! Bardzo miło jest posiadać pocztówkę z takiego miejsca. W centralnej części kartki znajduje się charakterystyczny kościół Hallgrimskirkja. Jest to druga pod względem wysokości budowla kraju. Mieści się w nim punkt widokowy, z którego można zobaczyć piękną panoramę miasta.
SWAP
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.