pocztówki
komentarze 2

Pierwsze pocztówki z Peru :)

Chciałabym pokazać Wam piękne pocztówki z Peru, które udało mi się otrzymać w ramach prywatnej wymiany od jednej dziewczyny.

Umówiłyśmy się na wysłanie kartek w kopercie, aby zapobiec ich zniszczeniu. Dotarły do mnie nietknięte 🙂

Vanessa opisała mi każdą pocztówkę. Chętnie podzielę się z Wami informacjami, które uzyskałam.

Pierwsza pocztówka przedstawia lokalną ludność mieszkającą w górach. Vanessa napisała, że zawsze noszą oni kolorową odzież, którą sami ręcznie robią.

Vanessa wyznała, że nie sądzi aby życie w Limie wyglądało inaczej niż w innych dużych miastach na świecie. Tam ludzie także wstają rano, jadą do pracy, stoją w korkach, spotykają się z rodziną i przyjaciółmi. Napisała, że starsi ludzie mieszkają ze swoją rodziną, a nie w domach starców, które nie są w Peru aż tak popularne. Peruwiańczycy to przyjazne osoby, które żyją w zgodzie z naturą i kochają piłkę nożną oraz piwo 🙂

SWAP

Druga pocztówka przedstawia Machu Picchu, które chyba wszystkim w Polsce jest znane. Vanessa napisała, że jest to najsłynniejsza atrakcja turystyczna w Peru. Osobiście czeka na dzień, w którym będzie mogła odwiedzić to miejsce, ponieważ kilka lat temu miała ku temu okazję, ale wypadło jej coś innego i niestety nie zdołała odwiedzić ruin. Życzyła mi także odwiedzin Machu Picchu 🙂

SWAP

 

 

 

Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.