pocztówki
komentarzy 7

Wakacyjne pocztówki z Niemiec :)

Chciałabym pokazać Wam pocztówki, które udało mi się zgromadzić podczas moich wakacyjnych pobytów w Niemczech. Nie ma na nich znaczków, ponieważ nie wysyłałam ich sobie samej, tylko przywiozłam je w torbie/plecaku. Widokówki stanowią dla mnie jedną z pamiątek związanych z pobytem w tych miejscowościach.

Pierwsza z nich przedstawia miasto w zachodnich Niemczech, czyli Borken. Zobaczyć na niej można między innymi takie elementy jak:
* herb miasta
* krzywą wieżę, która jest odchylona o około 60 cm od pionu (obecnie znajduje się tam chyba sala konferencyjna)
*zamek na wodzie
* dwa kościoły

Drugą pocztówkę przywiozłam z Wiesmoor, które odwiedziłam będąc w gimnazjum. Miasto znajduje się na terenie Dolnej Saksonii i jest nazywane „Stolicą Kwiatów”, ponieważ już od 1951 roku odbywa się w nim festiwal kwiatów, który jest połączony z targami ogrodniczymi. Na widokówce widoczne są prześliczne kompozycje kwiatowe oraz miejscowa ludność.

Pozostałe pocztówki przywiozłam z tegorocznego pobytu w Rees, czyli miejscowości położonej nad Renem i posiadającej przepiękną nadrzeczną promenadę. Wzdłuż rzeki znajdują się liczne punkty gastronomiczne, ławeczki czy rzeźby, z którymi turyści chętnie robią sobie zdjęcia.

Poniższa pocztówka jest rozkładaną kartką, która ma w środku miejsce na życzenia czy pozdrowienia. Można nawet dołączyć list, ponieważ w cenę wliczona była koperta 🙂 Na widokówce widać charakterystyczne pozostałości po fortyfikacji miasta.

Dwie pozostałe pocztówki z Rees są podłużne. Pierwsza prezentuje panoramę miasta z przeciwległego brzegu rzeki.

Na koniec moja ulubiona pocztówka, która stwarza niesamowity klimat, dzięki wszystkim odcieniom i wyostrzeniom.
Zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia i wiedziałam, że muszę ją mieć w swojej kolekcji 🙂

Gorąco polecam Wam pobyt w Rees 🙂

 

Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.