pocztówki
komentarzy 7

Trzy, dwa, jeden… pierwsze afrykańskie państwo :)

Nareszcie! W moje ręce trafiły pierwsze pocztówki z Afryki 🙂 Oczywiście, jak to w moich ostatnich postach bywa, otrzymałam je w ramach wymiany prywatnej. Umówiłam się na 4 pocztówki wysłane w kopercie, ponieważ nie należę do osób, które chcą aby koniecznie na pocztówce były znaczki z danego kraju. Nie przeszkadza mi, jeśli znajdują się one na kopercie, gdyż zawsze mogę je wyciąć i przykleić na pocztówce.

Oto pocztówki, które otrzymałam.

Pierwsza prezentuje podział administracyjny Algierii na prowincje (jest ich 48) oraz charakterystyczne dla tego państwa elementy krajobrazu, takie jak np.:
* fenek, czyli lis pustynny
* wielbłądy
* róża pustyni

SWAP (fb) #1

Druga pocztówka przedstawia wulkaniczne formacje skalne niedaleko miasta w południowej Algierii, w górach Ahaggar. Miasto Assekrem należy do jednych z najwyżej położonych miast na świecie (2728 metrów nad poziomem morza) i leży na jednym z najstarszych szlaków handlowych prowadzących przez Saharę. Skaliste formy widoczne na pocztówce, według opisu znajdującego się na drugiej stronie, najpiękniej wyglądają podczas wschodów i zachodów słońca.
Nic dziwnego, widok na kartce jest niesamowity 🙂

SWAP (fb) #2

Przedstawia plemię beduinów słynące z dumy i wolności (napis z tyłu pocztówki).

SWAP (fb) #3

Ostatnia z pocztówek przedstawia Tasili Wan Ahdżar, czyli pasmo górskie położone w południowo – wschodniej Algierii. Większa jego część jest pod ochroną i znajduje się w parku narodowym o tej samej nazwie. Ten obszar został także wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO oraz listę światowego dziedzictwa ludzkości. Cyprys saharyjski występuje jedynie w tym miejscu na kuli ziemskiej.

SWAP (fb) #4

Na koniec znaczki, które były naklejone na kopertę.

Czy macie już jakieś pocztówki z Afryki w swojej kolekcji? 🙂