Szwajcarskie kantony :)

Pocztówkę, którą chciałabym Wam dzisiaj pokazać, otrzymałam w ramach wymiany prywatnej. Na tą konkretnie kartkę umówiłam się z jedną z dziewczyn za pośrednictwem Facebooka. Cornelia mieszka w stolicy Szwajcarii, którą jest Berno.

Helvetia (czyli napis widoczny na znaczkach) to łacińska nazwa Szwajcarii. Natomiast na pocztówce przeczytać można nazwę kraju w różnych językach, m.in.: niemieckim, angielskim, włoskim i francuskim. Niestety nie jestem pewna w jakim języku jest napis: Svizra. Może ktoś z Was wie? :)

Szwajcaria składa się z 26 jednostek administracyjnych nazywanych kantonami. Na pocztówce możemy zobaczyć jak wyglądają herby poszczególnych kantonów.

Środkową część pocztówki wypełnia obrazek przedstawiający spęd bydła z hal Alp Szwajcarskich. Krowa idąca na przodzie posiada charakterystyczną dekorację

Bardzo podoba mi się ta pocztówka, ponieważ dzięki niej uzupełniłam swoją wiedzę geograficzną na temat Szwajcarii :)

SWAP


Share this:

4 komentarze :

 1. Pocztówka jest piękna! Co do słowa "Svizra", to chyba jest to w języku retoromańskim. Jest to język używany przez Retoromanów zamieszkujących Alpy, przede wszystkim Włochy i Szwajcarię. Mogę się mylić, ale coś tak wyczytałam...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Piękna kartka :) Ma to co lubię czyli góry i krowy :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zobaczyłam te krowy, to od razu pomyślałam, że pewnie byś też chciała taką pocztówkę :P

   Usuń
 3. Kartka rzeczywiście fantastyczna. Piękne góry i ta udekorowana krowa na czele, super.

  OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Kinga On Tour. Designed by OddThemes