pocztówki
komentarze 4

Szwajcarskie kantony :)

Pocztówkę, którą chciałabym Wam dzisiaj pokazać, otrzymałam w ramach wymiany prywatnej. Na tą konkretnie kartkę umówiłam się z jedną z dziewczyn za pośrednictwem Facebooka. Cornelia mieszka w stolicy Szwajcarii, którą jest Berno.

Helvetia (czyli napis widoczny na znaczkach) to łacińska nazwa Szwajcarii. Natomiast na pocztówce przeczytać można nazwę kraju w różnych językach, m.in.: niemieckim, angielskim, włoskim i francuskim. Niestety nie jestem pewna w jakim języku jest napis: Svizra. Może ktoś z Was wie? 🙂

Szwajcaria składa się z 26 jednostek administracyjnych nazywanych kantonami. Na pocztówce możemy zobaczyć jak wyglądają herby poszczególnych kantonów.

Środkową część pocztówki wypełnia obrazek przedstawiający spęd bydła z hal Alp Szwajcarskich. Krowa idąca na przodzie posiada charakterystyczną dekorację

Bardzo podoba mi się ta pocztówka, ponieważ dzięki niej uzupełniłam swoją wiedzę geograficzną na temat Szwajcarii 🙂

SWAP

 

 

Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.