pocztówki
komentarzy 6

Przyszła pora na…Luksemburg! :)

Chciałabym przedstawić Wam pocztówkę z kraju, o który dość długo się starałam, ale w końcu mogę go zamalować na mojej pocztówkowej mapie 🙂 Oczywiście chodzi o Luksemburg, o którym już wspomniałam.

Do wymiany prywatnej umówiłam się z jedną z użytkowniczek projektu Postcrossing. Na pocztówce napisała, że część słów w jej państwie pochodzi z języka francuskiego, takich jak: „hello – salut czy thank you – merci”, część brzmi podobnie do języka niemieckiego.

Pocztówka prezentuje mapę państwa z zaznaczonymi najważniejszymi szlakami wodnymi , szlakami drogowymi oraz najważniejszymi symbolami kraju i głównymi miejscowościami.

SWAP

Do pocztówki doklejona była moneta (2 Euro Cent). Wszystkie monety w Luksemburgu prezentują profil Jego Królewskiej Wysokości Wielkiego Księcia Henryka, rok wybicia oraz nazwę kraju w języku luksemburskim. Moneta, którą otrzymałam została wybita w 2007 roku.

 

Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.