pocztówki
komentarzy 6

Obiecany post, czyli Panama :)

Kilka dni temu obiecałam Wam post dotyczący przesyłki z kolejnego państwa w Ameryce Środkowej. Tym razem do moich rąk trafiła koperta z Panamy! 🙂 Po około miesiącu oczekiwania znalazłam ją w skrzynce i na szczęście nie była w ogóle zniszczona. Na wymianę umówiłam się z jedną z użytkowniczek projektu Postcrossing. 


Przesyłka, którą otrzymałam nie zawierała na dobrą sprawę typowej pocztówki, ale… coś w rodzaju naszych polskich pamiątek złożonych w taką harmonijkę. Wiecie o czym mówię? 😉 W kopercie znalazłam także monetę, mapę oraz list. Jest tego tak dużo, że postanowiłam wrzucić tutaj tylko niektóre skany. Musicie mi wybaczyć 😉

Na początek moneta wybita w 1996 roku. Widać na niej charakterystyczny dla kraju napis „Republica de Panama”, czyli Republika Panamy. Kolejny napis: „Un Centesimo De Balboa” oznacza jeden centesimo. Balboa natomiast to jednostka monetarna Panamy, gdzie 1 Balboa = 100 centesimos. Czyli mam 1/100. 😉

Rozkładana pamiątka w formie koperty z pocztówko – zdjęciami wprawiła mnie w osłupienie 😉   Z dużym zainteresowaniem rozłożyłam całą harmonijkę i przyglądałam się przyrodzie oraz czytałam podpisy.

El Valle de Anton (Anton’s Valley) położone w centralnej części kraju oferuje wiele pięknych miejsc do zobaczenia. Jest to między innymi wodospad Chorro Macho, grupa małych basenów termalnych czy obszary chronione wokół miasteczka. Znajduje się tam jedna główna droga, tzw. Avenida Central o przebiegu równoleżnikowym. Jeśli chodzi o główne atrakcje samego miasteczka to znajduje się tutaj rynek, muzeum związane z historią i geologią tego obszaru, centrum ochrony storczyków czy dom motyli.

SWAP

Niestety mapa nie udałoby się zeskanować w całości, dlatego prezentuję Wam tylko jej okładkę.