Czwartkowe popołudnie z Małą Mi ;)

Wracając wczoraj do mieszkania odkryłam w mojej skrzynce dwie cudowne pocztówki. Obie przyleciały do mnie z Finlandii w ramach oficjalnego projektu Postcrossing.  Uwielbiam postać Małej Mi, ale do tej pory nie miałam żadnych kartek z jej wizerunkiem. Chyba właśnie dlatego bardzo ucieszyłam się z tych pocztówek. Wszystko wskazuje na to, że kartki są z tej samej serii, ponieważ obie mają taką samą formę z zaokrąglonymi rogami.

Minna, która wysłała mi jedną z pocztówek, mieszka w małej miejscowości w Finlandii, lubi czytać książki,słuchać muzyki oraz kocha zwierzęta. Kolekcjonuje znaczki oraz kartki z krowami i Garfieldem.

OFF

Nie zwracam dużej uwagi na znaczki, które są na pocztówkach, jednak ten ze względu na Małą Mi, bardzo przypadł mi do gustu :)


Druga z pocztówek przedstawia jesienną wersję Małej Mi z parasolem i jabłkami. Osoba, od której otrzymałam pocztówkę utożsamia się z Małą Mi, ponieważ jest podobnie jak ona, bardzo zadziorna ;)

OFF

Znaczek naklejony na kartkę prezentuje autorkę książek o Muminkach - Tove Jansson, urodzoną w 1914 roku. W sierpniu bieżącego roku obchodzono specjalne wydarzenie na cześć setnej rocznicy jej urodzin.
Czy Wy lubicie Muminki?
Którą postać najbardziej? :)


Share this:

5 komentarzy :

 1. uwielbiam Muminki i kolekcjonuję pocztówki z nimi <3 Mam swoje dwie ulubione postaci z tej bajki: Małą Mi i Bobka. Niesamowity zbieg okoliczności, że te dwie kartki dotarły do Ciebie w tym samym dniu, od dwóch różnych osób - super! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, zbieg okoliczności niesamowity. Ja uwielbiam Małą Mi i Włóczykija :)

   Usuń
 2. Super kartki :) Kiedyś uwielbiałam Muminki oglądać, ale pocztówek z nimi nie zbieram. Jak byłam mała, to miałam przezwisko Mała Mi, ale do dziś nie wiem czemu... Trzeba byłoby się mojej siostry pytać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miałam taki czas w swoim życiu, że znajomi wołali na mnie Mała Mi, ale wiem dlaczego. Wszystko za sprawą podobnego uczesania ;)

   Usuń
  2. Ja nie czesałam się jak Mała Mi, ale może to wynikało z faktu, że siostra była ruda, a ja byłam mała, więc Mała Mi...

   Usuń

 
Copyright © Kinga On Tour. Designed by OddThemes