pocztówki
komentarzy 5

Czwartkowe popołudnie z Małą Mi ;)

Wracając wczoraj do mieszkania odkryłam w mojej skrzynce dwie cudowne pocztówki. Obie przyleciały do mnie z Finlandii w ramach oficjalnego projektu Postcrossing.  Uwielbiam postać Małej Mi, ale do tej pory nie miałam żadnych kartek z jej wizerunkiem. Chyba właśnie dlatego bardzo ucieszyłam się z tych pocztówek. Wszystko wskazuje na to, że kartki są z tej samej serii, ponieważ obie mają taką samą formę z zaokrąglonymi rogami.

Minna, która wysłała mi jedną z pocztówek, mieszka w małej miejscowości w Finlandii, lubi czytać książki,słuchać muzyki oraz kocha zwierzęta. Kolekcjonuje znaczki oraz kartki z krowami i Garfieldem.

 

OFF

Nie zwracam dużej uwagi na znaczki, które są na pocztówkach, jednak ten ze względu na Małą Mi, bardzo przypadł mi do gustu 🙂

Druga z pocztówek przedstawia jesienną wersję Małej Mi z parasolem i jabłkami. Osoba, od której otrzymałam pocztówkę utożsamia się z Małą Mi, ponieważ jest podobnie jak ona, bardzo zadziorna 😉

OFF

Znaczek naklejony na kartkę prezentuje autorkę książek o Muminkach – Tove Jansson, urodzoną w 1914 roku. W sierpniu bieżącego roku obchodzono specjalne wydarzenie na cześć setnej rocznicy jej urodzin.

 
Czy Wy lubicie Muminki?
Którą postać najbardziej? 🙂

 

Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.