pocztówki
komentarze 3

Czas na Serbię :)

Dość długo walczyłam o to, aby otrzymać pocztówkę z Serbii, aż w końcu się udało! Odnalazłam w skrzynce kartkę, patrzę na znaczki i radość po przeczytaniu „Serbia” była ogromna. Brane, z którym umówiłam się na wymianę prywatną, po raz pierwszy miał okazję wysłać i otrzymać pocztówkę z naszego kraju. Mieszka on w północnej części państwa, w mieście o nazwie Sombor.
Miałam problem z przetłumaczeniem opisów dotyczących budynków, które są przedstawione na pocztówce. W lewym górnym rogu znajduje się stary ratusz, który został zbudowany w 1718 roku w stylu klasycystycznym. Posiada charakterystyczną wieżę oraz balkon. Mieści się w nim między innymi sala balowa. Dolny prawy róg to chyba budynek administracyjny, który obecnie pełni funkcję ratusza. Lokalna nazwa ostatniego z wymienionych budynków to: Zupanija. Górny prawy róg przedstawia słynny hotel o nazwie „Internaciona”. Lewy dolny róg natomiast, najprawdopodobniej prezentuje kościół rzymskokatolicki.
Jeśli coś przekręciłam, to z góry przepraszam 😉

 

SWAP

 

 

Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.