Czas na Serbię :)

Dość długo walczyłam o to, aby otrzymać pocztówkę z Serbii, aż w końcu się udało! Odnalazłam w skrzynce kartkę, patrzę na znaczki i radość po przeczytaniu "Serbia" była ogromna. Brane, z którym umówiłam się na wymianę prywatną, po raz pierwszy miał okazję wysłać i otrzymać pocztówkę z naszego kraju. Mieszka on w północnej części państwa, w mieście o nazwie Sombor.

Miałam problem z przetłumaczeniem opisów dotyczących budynków, które są przedstawione na pocztówce. W lewym górnym rogu znajduje się stary ratusz, który został zbudowany w 1718 roku w stylu klasycystycznym. Posiada charakterystyczną wieżę oraz balkon. Mieści się w nim między innymi sala balowa. Dolny prawy róg to chyba budynek administracyjny, który obecnie pełni funkcję ratusza. Lokalna nazwa ostatniego z wymienionych budynków to: Zupanija. Górny prawy róg przedstawia słynny hotel o nazwie "Internaciona". Lewy dolny róg natomiast, najprawdopodobniej prezentuje kościół rzymskokatolicki.

Jeśli coś przekręciłam, to z góry przepraszam ;)

SWAP


Share this:

3 komentarze :

  1. Najpierw przeczytałam na pocztówce "Pozdrowienia z Sombora" i myślałam, że jednak to jest Sambor na Ukrainie. Jedynie te budynki mi nie pasowały jakoś... No, ale gratuluję nowego kraju :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja się zastanawiałam czy to Serbia na pocztówce czy nie Serbia. Dobrze, że mój nadawca napisał nazwę miejscowości to po przeszukaniu Internetu znalazłam zdjęcia i opisy, dzięki czemu udało mi się skleić wypowiedź ;) Co do gratulacji to dziękuję :)

      Usuń

 
Copyright © Kinga On Tour: blog Kingi Nowak. Designed by OddThemes