Boskie Buenos :)

Przesyłka, którą otrzymałam od Viviany z Buenos Aires sprawiła, że mogę zamalować kolejny kraj na swojej pocztówkowej mapie, czyli...Argentynę :) Koperta, którą dostałam w ramach prywatnej wymiany, zawierała dwie pocztówki oraz list.

San Isidro, czyli część miasta, w której mieszka nadawczyni, jest według niej pięknym i spokojnym miejscem. Viviana napisała w liście, że Buenos Aires to nie tylko stolica kraju, ale także jedno z największych miast w Argentynie i nazwa prowincji, w której się ono znajduje.

Opis na pierwszej z pocztówek przeniósł mnie w świat muzyki i tańca, czyli...tanga. Według Viviany jest to niesamowita forma tańca, która sprawia, że Buenos Aires nocą staje się tajemnicze. Muzykę możemy usłyszeć na ulicach San Telmo, czyli najstarszej dzielnicy miasta, która jest typową, tradycyjną przestrzenią. Na pocztówce widoczne są zabudowania z okresu kolonizacyjnego.

SWAP

Druga z pocztówek przedstawia wnętrze katedry w mieście La Plata, we wschodniej Argentynie. Jest to jedna z najsłynniejszych katedr w Ameryce Łacińskiej.

SWAP


Share this:

3 komentarze :

 
Copyright © Kinga On Tour. Designed by OddThemes