Ognisty spacer ;)

Jakiś czas temu umówiłam się na wymianę prywatną z jedną z użytkowniczek projektu Postcrossing i dzięki temu otrzymałam pocztówkę z... FIJI! :) Dziewczyna, od której ją dostałam, mieszka w stolicy tego wyspiarskiego kraju, o której teraz napiszę kilka zdań.

Suva jest stolicą kraju od 1877 roku. Znajduje się na południowo-wschodnim  wybrzeżu największej wyspy należącej do Fidżi. Jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, znajduje się tam główny port morski kraju.

Położenie stolicy na tle kraju

Pocztówka, którą otrzymałam przedstawia ognisty spacer, czyli przejście po rozżarzonych skałkach, które mogą mieć temperaturę sięgającą nawet 700 stopni Celsjusza. Na Fidżi rytuał takiego chodzenia jest kontynuowany od wielu lat. Zawsze gromadzi on sporą publiczność, która uznaje to wydarzenie za teatr, na który warto patrzeć. Przygotowywane są wtedy także lokalne potrawy.

SWAP


Share this:

3 komentarze :

  1. Ale ciekawa pocztówka ! I tak z daleka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna kartka! Nie wyobrażam siebie w takiej sytuacji. :D

    OdpowiedzUsuń
  3. a mnie się jednak Twoja kartka bardziej podoba, moja jest jakąś reklamówką - piękną, bo piękną, ale jednak Twoja przedstawia według mnie to prawdziwe Fidżi i jego mieszkańców.

    OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Kinga On Tour. Designed by OddThemes