pocztówki
comment 1

Wodospad Niagara :)

Bardzo lubię antykwariaty <3 Kiedyś spędzałam w nich godziny na poszukiwaniu książek, które są moją miłością. Jednak ostatnio zdarza mi się odwiedzać te miejsca, aby znaleźć pocztówkowe perełki. Niekiedy wygrzebane przeze mnie kartki nie są wcale zniszczone i kupuję je wtedy albo na wymianę, albo do własnej kolekcji.
Poniżej pocztówki o lekkim stopniu zniszczenia (pierwsza jest nieco zżółknięta z tyłu, druga miała nieco zagięte rogi), które lądują w przegródce o nazwie: Kanada. Obie nawiązują do Wodospadu Niagara znajdującego się na granicy Kanady i Stanów Zjednoczonych. Wodospad widoczny po lewej części pocztówki należy do Stanów Zjednoczonych, czyli jest typowo amerykański, natomiast wodospad po prawej części pocztówki jest kanadyjsko – amerykański.

 

 

Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.